Profilaktyczne

Katalog

Producent
Kolor
Licencja
System
Kolekcja
Kolekcja
Rozmiar EU
Rozmiar EU

Najczęściej kupowane

Profilaktyczne

Każdy rodzic bez wątpienia chce dbać o zdrowy rozwój swojego dziecka. Z tego powodu w ofercie sklepu ModnyDzieciak.pl znajdziesz najlepsze obuwie profilaktyczne dla dzieci. Wygodne buciki sprawdzą się zarówno podczas nauki chodzenia, jak i na późniejszych etapach życia. 

Moment, w którym dziecko dorasta jest bardzo istotny dla jego całego przyszłego funkcjonowania. Z uwagi na to, że to właśnie w wieku dziecięcym możemy być narażeni na powstanie deformacji stóp, zaleca się stosowanie butów profilaktycznych dla dzieci. Zapobiegają one odkształcaniu się stóp, stabilizują stawy oraz dbają o prawidłową pracę mięśni oraz całego układu kostnego młodego człowieka. Warto pamiętać, że poprawne ułożenie stóp wpływa na właściwą pracę kolan, bioder, a także funkcjonowanie kręgosłupa. Dlatego zadbanie o to już we wczesnym dzieciństwie jest tak ważne!

Buty profilaktyczne dla dzieci dostępne w sklepie ModnyDzieciak.pl to propozycja na wiosnę, lato, ale też porę jesienną. W naszym asortymencie dostępnych jest wiele polskich marek ‒ znanych i cenionych w świecie ortopedów i pediatrów ‒ które oferują zdrowotne buty profilaktyczno-korekcyjne dla dzieci. Wśród nich warto wymienić firmę Memo, Danielki czy Emel. 

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów


Czym wyróżnia się but profilaktyczny?

Możemy się zastanawiać, w czym tak właściwie tkwi różnica między obuwiem profilaktycznym a tym standardowym, które dostajemy w powszechnie dostępnych sklepach obuwniczych. Przede wszystkim buty profilaktyczne mają wspierać fizjologiczny ruch i rozwój stopy. Są zatem wykonane z cienkich, lekkich materiałów, które tworzą elastyczną podeszwę, natomiast wiele modeli ma dodatkowo usztywniony tył buta, aby stopa miała wzmocnioną amortyzację czy stabilizację.

Buty Danielki dla chłopców

Jedną ze znanych i lubianych firm, które zajmują się produkcją dziecięcych butów profilaktyczno-korekcyjnych jest marka Danielki. Wesołe buciki tego producenta występują w szerokiej rozmiarówce. Znajdziesz modele w rozmiarze: 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, a nawet 31, 32 i 33. Wyprzedażowe, promocyjne ceny zachęcają do nabycia profesjonalnego, wysokiej jakości dziecięcego obuwia profilaktycznego Danielki dla swoich pociech. W sklepie ModnyDzieciak.pl znajdziesz buty zimowe, ale też kapcie czy lekkie buty przejściowe.

Buty profilowane dla chłopców

Buty profilowane to rozwiązanie dla dzieci, które ma na celu zapobieganie wadom postawy, w tym niewłaściwemu ułożeniu stopy. Po czym poznać dziecięce buty profilowane? Często mają one usztywnioną, nieco wyższą cholewkę i miękką wkładkę, dzięki której stopa od razu przyjmuje właściwą pozycję. Charakterystyczna dla obuwia profilowanego dla dzieci jest także szersza przestrzeń w okolicy noska. Niektóre modele są również wyposażone w tzw. obcas Thomasa korygujący koślawość stóp i kolan.

Główną grupą korzystającą z dziecięcych butów profilowanych są dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Obuwie profilowane dla dzieci może być jednak stosowane już przez niemowlęta jako buciki do nauki chodzenia. Zapięcie na trzy rzepy daje poczucie bezpieczeństwa, co powoduje, że ćwiczenie tej umiejętności jest skuteczne i szybkie.

Buty profilaktyczne do przedszkola dla chłopca

Przedszkole to miejsce, w którym młody człowiek bardzo dużo chodzi i biega. Dobrze jest na takie okazje przygotować zdrowotne obuwie, które dla dzieci będzie wygodne oraz zadba o prawidłowy rozwój ich stóp. Profilaktyczne obuwie dla dzieci jest dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz materiałowych (np. tekstylne). W sklepie ModnyDzieciak.pl znajdziesz profilaktyczne sandałki skórzane dla chłopców firmy Adamki, Ameko i wielu innych. 

Ważną cechą obuwia profilaktycznego jest łatwość jego zakładania. Dzięki zapięciu na (najczęściej) trzy rzepy, dziecko bez problemu poradzi sobie z samodzielnym założeniem bucików, a w czasie edukacji przedszkolnej jest to nieoceniona wygoda zarówno dla rodziców, jak i opiekunów grup przedszkolaków. 

Buty profilaktyczne a ortopedyczne ‒ co wybrać?

Różnica między ortopedycznymi butami dla dzieci a obuwiem profilaktycznym jest dość istotna. Jak sama nazwa wskazuje, profilaktyka to zapobieganie ‒ może być zatem stosowana prewencyjnie, dla zdrowego rozwoju małych stóp dziecka. Obuwie ortopedyczne dziecięce jest z kolei nabywane po konsultacji z lekarzem ortopedą w momencie, kiedy stopa dziecka boryka się już z jakąś deformacją ‒ może to być m.in. płaskostopie podłużne, poprzeczne, szpotawość czy koślawość stóp. W takiej sytuacji rodzic zwykle otrzymuje zalecenie, by udać się do pracowni wytwarzającej wkładki ortopedyczne, które są indywidualnie dostosowane do potrzeb przyszłego ich użytkownika.

Buty dla chłopców z wkładką ortopedyczną ‒ czy warto po nie sięgnąć?

Jeśli dziecko doświadcza aktualnie zmiany w rozwoju stopy, zdecydowanie warto zasięgnąć porady specjalisty. Dopiero w momencie, kiedy zdiagnozuje on konkretny problem zdrowotny, dobrze jest zakupić buty dla dzieci z wkładką ortopedyczną. Tego typu obuwie dziecięce posiada specjalnie wyprofilowany i wzmocniony tył buta, a w jego wnętrzu jest umieszczona wkładka, której zadaniem jest wymodelowanie ułożenia stopy z wadliwego na zdrowe. Rolą butów dziecięcych z wkładką ortopedyczną jest zatrzymanie pogłębiania się wady. W wielu przypadkach oprócz jej zahamowania może nastąpić również jej redukcja.

Chłopięce buty profilaktyczne marki Emel

Kolejnym polskim producentem bucików profilaktycznych dla dzieci jest marka Emel. Ręcznie wykonane obuwie jest nie tylko komfortowe, ale też pięknie wygląda na małych stópkach! Szeroki wybór wzorów i kolorystyki chłopięcych butów profilaktycznych daje szansę na znalezienie idealnej pary zarówno z punktu widzenia dziecka, jak i jego rodziców.

W sklepie ModnyDzieciak.pl znajdziesz rozmaite wzory butów profilaktycznych dla różnych grup wiekowych chłopców: od najmłodszych, stawiających dopiero pierwsze kroki, przez dzieci wieku przedszkolnego, aż po przedstawicieli starszaków, chodzących do szkoły. Wybierz dla swojego dziecka wygodę oraz zdrowy rozwój stóp i już dziś poszukaj odpowiedniego dla niego obuwia!